Højdemåler med dyr – til børneværelset

319,00 kr.

Gør børneværelset personligt med højdemåleren til zoodyrs-elskeren.

Med denne personlige og fantasifulde højdemåler, i træ eller akryl, kan du følge dit barns udvikling.
Du kan markere markere dit barns udvikling hvert eneste år fra de er 60 cm indtil de måler 140 cm med vores alderspile. Selve pladen måler 85×19 cm.
Langs siden af højdemåleren er der indgraveret nogle dyr indhentet fra zoo’en.
Kombinér højdemåleren med vores fine alderspile og sæt minder år efter år. Disse er ikke inkluderet.

Det er den perfekte gave til et barnedåb.

I toppen af højdemåleren er der udskåret to huller så du nemt kan sætte en snor i og hænge den op på væggen.
Højdemåleren kan laves i 3 meget smukke materialer.
Valnød, som giver en dejlig blød glød fra sig. Den fine og lyse egetræ. Til sidst har vi vores silkebløde matsorte akryl.

Højdemåleren er udviklet specielt til børneværelset.
Kombiner højdemåleren med alle de andre fine dekorationer vi har børneværelset.

Vægt 0,5 kg

Missionen og vores værdier

Missionen hos Juhls Design er, at designe og fremstille smukke og unikke interiør dekorationer til den kvalitetsbevidste forbruger.
Vi sikre også en gennemført bæredygtig produktion, da vi har styr på alle processer. Alle vores varer produceres af os, på eget værksted, så vi er i fuld kontrol. Vi stiller også store krav, om bæredygtighed, til vores leverandører.

Hos Juhls Design får du ikke bare produkter af høj kvalitet, det er også bæredygtigt. Så du kan have ro i maven når du handler hos os, sammen skåner vi miljøet mest muligt.  

 

Garder figur